Masz konto?

Nowy w Księdze Suflera?

Utwórz bezpłatne konto i korzystaj z darmowej części serwisu.

Wypróbuj za darmo

Dołącz do nas już dziś, zainspirujemy Cię!

Utwórz bezpłatne konto i korzystaj z darmowej części serwisu.

Masz konto?

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail, przypomnimy Ci hasło!

Ustaw nowe hasło

O projekcie

Księga Suflera to niezwykłe w skali światowej narzędzie wspierające trenerów, mówców, menadżerów i nauczycieli. Z jego pomocą Twoje wystąpienia będą atrakcyjniejsze i bardziej wiarygodne, a czas przygotowania do nich znacząco się skróci.

W Księdze zebraliśmy ponad 1 100 inspiracji: cytatów, badań naukowych, historii, rysunków, pomysłów na wykorzystanie rekwizytów, rozbawienie publiczności, rozpoczęcie wystąpienia itp. z ponad 20 różnych tematów. Jak to możliwe?

Kolosalna oszczędność czasu

clocks

Korzystając z podpowiedzi Księgi Suflera znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, w kilka minut.

Wyobraź sobie, że potrzebujesz poprowadzić prelekcję czy szkolenie z motywacji. Poszukiwanie materiałów, które zaciekawią publiczność i zbudują Twój autorytet, może zająć dziesiątki godzin.Cytaty dotyczące motywacji. Historie o roli motywacji w naszym życiu. Współczesne badania naukowe, pokazujące, jak naprawdę działa motywacja itd. Z pokaźnych zbiorów Księgi wybierzesz te, które najbardziej Ci się spodobały i złożysz z nich wystąpienie jak z kolorowych klocków.

Zyskasz czas, który z pewnością Ci się przyda do ćwiczenia wystąpienia w praktyce – przed kamerą czy znajomymi. A to z kolei sprawi, że przed docelową publicznością, będziesz mówić płynnie, pewnie i z polotem.

1

Interesujące wystąpienia z głębią

Być może do tej pory bardziej skupiałeś / łaś się na przekazaniu informacji. Z pomocą Księgi Suflera będziesz w stanie zamienić wykład w intrygującą narrację, z ciekawymi historiami i aforyzmami, które w kilku słowach oddają głębię skomplikowanych zjawisk. A jeśli do tego skorzystasz z naszej bazy rysunków i na żywo przy pomocy kilku kresek zilustrujesz to, o czym mówisz, z pewnością zrobisz na słuchaczach wrażenie.

2

Interakcje ze słuchaczami

Księga Suflera zawiera w sobie wiedzę z wielu różnorodnych źródeł – książek, szkoleń, filmów rozwojowych itd. Jednak to nie wszystko. Mamy dla Ciebie autorskie, kreatywne rozwiązania, niedostępne nigdzie indziej. Wymyśliliśmy i opracowaliśmy swoje własne sposoby na angażowanie publiczności, wzbudzanie humoru i zaciekawienia, intrygujące dzielenie uczestników na zespoły itd. Teraz i Ty możesz skorzystać z doświadczenia trenerów z kilkunastoletnim stażem, którzy zgodzili się podzielić swoim know-how dotyczącym pracy z grupą.

3

Żywy projekt

Księga Suflera jest żywym projektem, który cały czas się rozwija. Każdego miesiąca zwiększamy ilość inspiracji w każdym z Działów, a co kilka miesięcy dodajemy nowy Dział. Pomagają nam też w tym sami użytkownicy, którzy zgłaszają propozycje nowych inspiracji. My zaś doceniamy ich prace, przyznając im atrakcyjne nagrody.

Działy Księgi Suflera

img01
img01
img01
img01
img01
img01
img01
img01
img01

Cytaty

Znajdziesz tutaj: aforyzmy, powiedzenia, przysłowia i wypowiedzi sławnych osób, którzy potrafili w krótkiej formie uchwycić głęboką prawdę o rzeczywistości.

Zobacz przykładową inspirację.

Dział liczy ponad 500 inspiracji.

Badania

Znajdziesz tutaj: streszczenia wniosków z konkretnych, rzetelnych, rzeczywiście przeprowadzonych badań naukowych wraz z ich adresem bibliograficznym (rokiem przeprowadzenia, autorami, miejscem publikacji).

Zobacz przykładową inspirację.

Dział liczy ponad 100 inspiracji.

Historie

Znajdziesz tutaj: krótkie lecz inspirujące historie, które świetnie ilustrują rozmaite zagadnienia i zjawiska, pomagają w ich zrozumieniu i zapamiętaniu.

Zobacz przykładową inspirację.

Dział liczy ponad 100 inspiracji.

Humor

Znajdziesz tutaj: sprawdzone sposoby na rozbawienie publiczności – przy rozpoczęciu wystąpienia, przy prezentacji prelegenta / trenera, podczas głosowania, zapraszania słuchaczy na przerwę. itd. Proste, uniwersalne patenty, które działają. Zazwyczaj.

Zobacz przykładową inspirację.

Dział liczy ponad 50 inspiracji.

Rysunki

Znajdziesz tutaj: Gotowe schematyczne rysunki różnych pojęć, które bez problemu będziesz w stanie narysować na flipcharcie. Nawet jeśli nie potrafisz rysować albo przynajmniej tak Ci się wydaje.

Zobacz przykładową inspirację.

Dział liczy ponad 100 inspiracji.

Rekwizyty

Znajdziesz tutaj: opisy rekwizytów i gadżetów, które pomogą Ci przykuć uwagę publiczności, zainteresować ich tematem prelekcji / szkolenia, a także lepiej zrozumieć i zapamiętać kluczowe pojęcia.

Zobacz przykładową inspirację.

Dział liczy ponad 100 inspiracji.

Rozpoczęcia

Znajdziesz tutaj: Gotowe pomysły na to, jak z przytupem rozpocząć swoje wystąpienie, by zyskać uwagę, zainteresowanie i/lub sympatię publiczności.

Zobacz przykładową inspirację.

Dział liczy ponad 25 inspiracji.

Zakończenia

Znajdziesz tutaj: Sprawdzone patenty na to, jak ciekawie zakończyć swoje wystąpienie, by publiczność kończyła słuchać z wypiekami na twarzy lub potakując głową z uznaniem.

Zobacz przykładową inspirację.

Dział liczy ponad 25 inspiracji.

Energizery

Znajdziesz tutaj: Ciekawe, rzadko spotykane ćwiczenia, dzięki którym można zintegrować uczestników na początku szkolenia (icebreakery) lub dodać im energii w jego trakcie (energizery).

Zobacz przykładową inspirację.

Dział liczy ponad 50 inspiracji.

Dlaczego?

Wiedza to fundament pozytywnej zmiany. Rozwoju osobistego i zawodowego.

Wiedza uzdrawia i pociesza. Pozwala zadawać mądre pytania i uzyskiwać ważne odpowiedzi. Umożliwia tworzenie ciepłych relacji i dobrobytu. Oczywiście tylko sprawdzona wiedza – potwierdzona przez badania naukowe, najlepsze doświadczenia biznesowe lub mądrość starożytnych.

Mówcy i trenerzy, menadżerowie i nauczyciele wypełniają bardzo ważną misję. Edukują ludzi, dostarczając im potrzebnej wiedzy. Zadanie to nie jest proste. Czasem temat choć ważny, nie brzmi szczególnie atrakcyjnie. Innym razem brakuje historii lub badań, które przekonałyby ludzi do zmiany postawy.

Dlatego właśnie stworzyliśmy Księgę Suflera. Niezwykłe w skali światowej narzędzie wspierające mówców, trenerów, menadżerów i nauczycieli. Zawiera ono ponad 2 000 inspiracji: cytatów, historii, badań naukowych, rysunków, pomysłów na wykorzystanie rekwizytów, rozpoczęcie i zakończenie wystąpienia oraz na angażowanie publiczności.

Z jego pomocą wypełnianie misji edukatora stanie się łatwiejsze i skuteczniejsze. Dzięki ogromnej bazie materiałów wspierających, prezentacje będą atrakcyjniejsze i bardziej przekonujące. A czas przygotowania wystąpienia drastycznie się skróci. To z kolei pozwoli znaleźć go na praktyczne ćwiczenie wygłaszania prezentacji.

Księga Suflera to nasz wkład w zmienianie świata, poprzez dostarczanie wartościowej wiedzy.

Zapisz się do newslettera